CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB Mariánské Lázně o.p.s., 
Skalníkova 519, 353 01 Mariánské Lázně, IČ 70957142, poskytovatel sociálních služeb


Centrum denních služeb
denní stacionář

Základní informace
Přehled poskytovaných služeb
Kontakt
Fotogalerie
INFORMACE KE KORONAVIRU

Omezení provozu v organizaci CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB Mariánské Lázně o.p.s

v souvislosti s Rozhodnutím vlády o dalších mimořádných opatřeních účinných od 16.3.2020, 00:00 hodin.

Ředitelka organizace CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB Mariánské Lázně o.p.s, zařízení CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB – DENNÍ STACIONÁŘ  (dále jen zařízení) v souvislosti s Rozhodnutím vlády  o dalších mimořádných opatření účinných od 16.3.2020, 00:00 hodin a na základě krizových předpisů organizace rozhodla o omezení provozu zařízení takto:

1.       Ambulantní služby přímé péče

DENNÍ STACIONÁŘ

Služba Denní stacionář bude od 16.3.2020 až do odvolání pozastavena.  Všichni klienti a jejich rodinní příslušníci byli s přerušením činnosti služby seznámeni. Stejným způsobem budou všichni klienti a jejich rodinní příslušníci seznámeni se všemi změnami v provozu zařízení - činnosti služby.

2.       Ambulantní služby sociální prevence a poradenství

SOCIÁLNĚAKTIVIZAČNÍSLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A SENIORY

Služba Sociálněaktivizační služba pro osoby se zdravotním postižením a seniory bude od 16.3.2020 až do odvolání pozastavena.  Všichni klienti byli s přerušením činnosti služby seznámeni. Stejným způsobem budou všichni klienti seznámeni se všemi změnami v provozu zařízení - činnosti služby.

ODBORNÉ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ

Služba Odborné sociální poradenství a s ní související činnosti jako je právní poradenství, socioterapie, dluhová poradna atd. budou poskytovány ve změněném režimu.

Režim poskytování služby:

a)       Služba bude poskytována pouze telefonicky, a to na číslech 354 602 790 nebo 737 108 238 nebo e-mailovou komunikací na e-mailové adrese cedes@jlx.info.

b)      Služba bude poskytována od pondělí do čtvrtka od 12:30 do 16:30 a v pátek od 9:00 do 12:30

 

3.       Podpůrné programy sociálních služeb

 

A.      PÉČE O TĚLO (péče o nohy, péče o ruce, osobní hygiena, aktivizační cvičení).

Podpůrný program sociálních služeb - péče o tělo, bude od 16.3.2020 až do odvolání pozastaven.  Všichni klienti budou, dle termínů objednání, s přerušením činnosti služby seznámeni. Stejným způsobem budou všichni klienti seznámeni se všemi změnami v provozu zařízení.


 

B.      INDIVIDUÁLNÍ CVIČENÍ KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ

Podpůrný program sociálních služeb – individuální cvičení kognitivních funkcí, bude od 16.3.2020 až do odvolání pozastaven.  Všichni klienti budou, dle termínů objednání, s přerušením činnosti služby seznámeni. Stejným způsobem budou všichni klienti seznámeni se všemi změnami v provozu zařízení.

C.      PŮJČOVNA KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK

Režim poskytování služby:

c)       Podpůrný program sociálních služeb - půjčovna kompenzačních pomůcek bude poskytována pouze NA ZÁKLADĚ PŘEDCHOZÍ telefonické nebo e-mailové domluvy, a to telefonicky na číslech 354 602 790 nebo 737 108 238 a nebo e-mailovou komunikací na e-mailové adrese cedes@jlx.info.

 

4.       Ostatní

a)       Tímto se až do odvolání pozastavují veškeré fakultativní činnosti.

b)      Tímto se až do odvolání pozastavují veškeré činnosti poskytované ve spolupráci s jinými organizacemi.

c)       Výkon práce je upraven dalšími samostatnými vnitřními předpisy.

 

5.       Toto rozhodnutí nabývá účinnosti dne 16.3.2020 od 00:00 hodin.

Mgr. Lenka Špačková – ředitelka organizace

 

 

 

 

       #####################################################################################

Centrum denních služeb - denní stacionář v Mariánských Lázních ("Centrum") se nachází v příjemném klidném prostředí nedaleko centra Mariánských Lázní. V okolí zařízení se nachází naučné turistické a cykloturistické stezky, mnoho přírodních a kulturních zajímavostí. Centrum poskytuje sociální služby ambulantním způsobem. Pro poskytování základní rehabilitace má vlastní rehabilitační prostory a četné rehabilitażní pomůcky. Centrum slouží také jako rekondiční ubytovací zařízení, s kapacitou 10 lůžek a nabízí i společenský prostor a technické zázemí pro konání vzdělávacích programů, školení, ale i zábavu. Součástí Centra je i malá jídelna, vybavená kuchyňskou linkou, ledničkou, mikrovlnnou troubou. K objektu přiléhá i klidná a slunná zahrada s terasou.

Další službou je zapůjčování kompenzačních pomůcek jako např. invalidních vozíků, chodítek a dalších užitečných potřeb pro tělesně postižené. Klienti mají možnost využít bezplatně pro vzdělávací účely počítače připojené k Internetu, připojit se ke své e-mailové schránce a využít i další možnosti, které vybavení počítačů nabízí. Klienti se mohou zapojit i do dalších aktivit, které Centrum nabízí, např. do pravidelného trénování paměti, hlavně pro seniory zábavnou formou (brainstormingu), populárně naučných přednášek, vycházek i "mountain walkingu". Centrum v případě zájmu zajišťuje pro své klienty také možnost levného stravování v blízkém smluvním stravovacím zařízení. Úplnou aktuální nabídku služeb a aktivit je možné také získat přímo v Centru, popř. telefonickým dotazem nebo e-mailem.
Karlovarský kraj Živý kraj

aktualizace 16.3.2020 CeDeS; www.jlx.info/cedes; cedes@jlx.info; tel. 354 602 790; mobil: